ahşap ev, ahşap lambri, ahşap merdiven, ahşap kamelya, kütük ev, bursa, firmaları, yalova, ev, lambri, merdiven, kamelya, firmaları, fiyatları, modeller, çeşitleri
Adres:  Ovaakça Merkez Mahallesi Kanuni Cad. Deliorman Sokak. No:14    Osmangazi / BURSA
Telefon:  0 534 305 82 44      Telefon:   90 537 847 54 99
Mobil:  0 224 267 23 08      Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

AHŞAP EV

AHŞAP EV 

İklim değişikliğinin ve küresel ısınmanın çokça konuşulduğu günümüzde yapı ve yapı malzemeleri en baş sıralardadır.. insanlık tarihinden bu yana hep doğa ve insan arasında önemli bir rol oynayan ahşap milenyumdan sonra yapı malzemesi olarak kullanılması ile ilgili çok ciddi atılımlar yapılmıştır. Ahşap artık başta yapı malzemesi olmak üzere hak ettiği konuma yeniden oturmuştur. Bütün bu gelişmeler dahilinde dünyada ve bir zamanlar yurdumuzda çok yaygın olarak kullanılan ahşap evler insanlar tarafından yeniden eski önemini kazanmıştır. Bu amaçla Eker Ahşap olarak tek eksiğimiz olan ahşap evi de bünyemize kattık. Eker Ahşap kendi bünyesinde bulundurduğu ahşap ev konseptinde, teknoljinin çıkardığı son sistem makinalarla üretime geçmiştir. Ahşap ev fiyatları 

AHŞAP EV NEDİR ?

Ahşap evler, Türkiye’de özellikle ormanın bol olduğu Karadeniz bölgesinde uygulanmış, insanları nemden koruyan, uzun süre bakım gerektirmeyen, psikolojik olarak rahatlamasını sağlayan, doğal sağlıklı bir inşaat malzemesidir.Eski Osmanlı evlerinde de kullanılan bu yapı malzemesi, ya yekpare Ahşap olarak kullanılmış ya da Badadi denilen özel yapı sistemiyle toprak ile birlikte uygulanarak ilk ahşap ve beton karışımı ev sistemi oluşturulmuştur.Farklı ağaç cinslerinden yapılabilen ahşap ev çeşitleri uzun ömürlü yapı sistemleridir.Fırınlanmış ve Emprenye edilmiş Sarı Çam ağacından yapılmılmış bir ahşap evin ortalama ömrü 70-120 sene arasındadır.Ömrü belirleyen ağacın kesim şeklinden tutun, ağacın cinsine, Fırınlanma derecesine, Emprenyenin kalitesine göre değişebilir.Ağacın kalitesi çok önemlidir Türkiye’de genelde yurt dışından ithal çam ağacı kullanılır, maalesef Türkiye’de ki ormanlarımızın kesilerek biteceğinden korkulduğundan bizim iklimimize has özellikteki ağaçlarımızı kullanamıyoruz, halbuki iskandinav ülkeleri ve Rusya ekonomilerinin %25’ini ormancılıktan kazanıyorlar.Burada mühim olan profosyonel ormancılık yapabilmek, kesilip yerine fidan dikilmeyen ormanlar elbet tükenir… ahşap ev modelleri İthal gelen çamın özellikle bataklık çamı yani lifli çam olması evinizin kalitesi açısından önemlidir. Çünkü lifsiz ağaçlar çatladıklar zaman ayrılarak ahşabın taşıyıcılık niteliğinin bozulmasına neden olabiliyorlar. Ahşap ev kalitesini etkileyen faktörlerden biri de Ahşap malzemelerin fırınlanmasıdır bunun farklı yöntemleri vardır, Izgara üzerine ahşapların dizilip hava sirkülasyonu ile soğuması yada sıcak bir fırına atılım nem oranının %16-18 e çekilmesi gibi tabi ki sağlıklı olan fırınlanmasıdır.

ahsap ev www.ekerahsao (1)
ahsap ev www.ekerahsao (1)
ahsap ev www.ekerahsao (2)
ahsap ev www.ekerahsao (3)
ahsap ev www.ekerahsao (4)
ahsap ev www.ekerahsao (5)
ahsap ev www.ekerahsao (6)
ahsap ev www.ekerahsao (7)
ahsap ev www.ekerahsao (8)

KÜTÜK EV
Yine ahşap kalitesini arttıracak bir yöntem haşeri ve mantar ilaçlamasının yani Emprenye’nin düzgün bir biçimde uygulanmasıdır, Emprenye uygulamasının iki yolu vardır, Vakumlu eprenye ile daldırma emprenye Aralarındaki fark biri yüzeysel kabuğa işlerken, diğer uygulamada mantar ve haşereye karşı ahşabı koruyan emprenye ahşaba tam olarak işler Görünüşte her firma bunları yaptığını söyler, fakat bu uygulamaları ne şekilde ve hangi kalite malzeme ile yaptığını dile getirmez.  Ahşap ev alırken bu detaylara dikkat etmek gerekir. ahşap ev fiyatları Özellikle firmalardan ahşapa doğal açık rengin uygulanmasını isteyin, böylelikle firma size kalitesiz bir ahşap satamaz. Koyuya boya ile boyanan bir ahşap evle ilgili aklınıza soru işaretleri gelebilir neden acaba ahşapın ayıbını mı kapamaya çalışıyorlar? Ahşap evlerde boya çok önemlidir. ahşap ev Çeşitleri
 

Ahşap Kütük ev modelleri üstünde önemli derecede durulması gereken bir konu olarak ele alınmalıdır. Dünyada birden fazla kütük ev modelleri vardır. Sizlere başlangıç olarak kütük ev modellerinden İsveç kütük ev modelinden bahsedeceğiz. 

İsveç kütük ev modelinde, kütüklerin alt taraflarının içbükey şeklinde kesimi yapılarak üst üste birleşimler ile gerçekleştirilmiş bir ev tipidir. Kütüklerin bu birleşimleri ile kütük evler hava geçirmezlik özelliği kazanırlar. Bu tip ev modeli oldukça sağlam bir özelliğe sahip olmasının yanı sıra dış etmenlere karşıda oldukça dayanıklıdır. İsveç kütük ev Fiyatları modeli çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. İsveç kütük ev modeli popüler olmasının yanı sıra çok estetik bir görünüm sağlamaktadır.   

İsveç kütük ev modeli yapımında kullanılan kütükler çap ve uzunluk bakımından tamamen aynı özelliklere sahiptir. Oldukça mükemmel bir görünüme sahip olan İsveç kütük ev modeli sayesinde sizlerde evinize bakarken ve içinde yaşarken tarif edilemez bir doygunluğa ulaşacaksınız. 

Birazda çatı sisteminden bahsetmek gerekirse;  çatıyı ister yuvarlak kütükler, ister kare keresteler veya standart makaslardan yaptırmanız mümkündür. Bazı kütük evlerdeki çatı yapımı bu 3 sistemi bir arada kullanarak gerçekleşir. 

İsveç kütük ev yapanlar, diğer kütük modellere oranla sizlere daha olanak sağlamaktadır. Önemli olan kısım ise bu tip ev modeli yaklaşık 12 hafta içerisinde kurulumu bitmektedir.  Ve oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Gerekli öz veri gösterildiği takdirde iki yüz sene boyunca en ufak bir sıkıntı yaşatmaz.

 

15 gün gibi kısa bir sürede kendi proje tasarımlarımız içerisinden seçilen modellerimizi teslim edebilecek kapasiteye ulaşmıştır. Kültürümüzden ve tarihimizden edindiğimiz tecrübe,teknolojiden aldığımız kalite ve hızla artık özlemini çektiğimiz evler size bir telefon kadar yakın. ahşap ev, ahşap ev çeşitleri, ahşap ev modelleri, ahşap ev fiyatları, ahşap ev firmaları, ahşap evler.

 

Ahşap Ev Firmaları


Ahşap ev oluşumunda doğal ve organik olmasının sunduğu avantajlar sağlık açısından yüksek olmasına karşın, hiçbir özelliğinin standart olmaması nedeniyle sağlamlılık açısından farklılık taşımaktadır. Ahşap malzemenin çok iyi seçilmesi ve çok iyi işlenmesi dışında kusursuz bir işçilikle montajının yapılması gerekmektedir. Ahşap evler, sahip oldukları statik özelliklerinden dolayı, yatay/dikey ve diyagon etkilerine maruz kalmaktadır. Firmamız geçmiş tecrübelerini teknolojiye paralel olarak ele alıp, modern donanımlarıyla istenilen işçiliğin kusursuzluk taşımasını sağlamaktadır.

Yapının tesis edileceği yere ve yapının özelliğine göre ahşabın işlenmesini ve korunmasını sağlayan firmamız, müşteri emeğinin ve çalışanlarımızın emeğinin memnuniyete odaklı projelerde seçim, işleme, koruma ve titizlik oluşturarak elde edilmesini sağlamaktadır. Ahşap ev, kütük ev, bungalov, ahşap kamelya, ahşap merdiven dışında lambiri çatı duvar gibi alanların kaplanmasında müşterilerimize, maksimum kalite ve minimum ahşap ev fiyatları sunan firmamız, ahşabın çürümesini önleyen ve ömrünü uzun kılan emrenye ve fırınlanma unsurlarını özveriyle işçiliğine yansıtmaktadır.

Ahşap ev firmaları arasında kalite farkını, öncelikle kaliteli düşünce kapsamında ele alan firmamız, belli ihtiyaçlar ve bütçelere uygun ahşap konut projelerinin, tasarımdan üretimine kadar hızlı çözümleri sunarak kısa sürede müşterilerine teslim etmektedir. Dünyanın her yerine sağlık ve huzurla yaşanacak ahşap yapıları üreten firmamız, tasarımdan doğru ürüne kadar zor sürece modern çözümleri kaliteli bir şekilde hayata geçirmektedir.

 

 

Ahşap Kütük Evler ve Faydaları 

Ahşap evler, aslında ahşap olan evlerdir. Her kütük ev bir ahşap ev desek yanlış olmaz. Fakat her ahşap ev kütük ev değildir. Kütük evlerin yapımında kütükler kullanılmaktadır.Bu özelliği ile kütük evler, ahşap evlerden ayrılmaktadır.Kütük evlerin inşasında kullanılacak olan kütükler, ağaç tomruklarından elde edilir.Bu kütüklerin elde edilmesi ve kullanılır hale getirilmesi oldukça zordur.Kütük, kullanılabilir hale gelinceye kadar birçok işlemden geçmektedir.

Kütük evler, Rusya, Avrupa, Kuzey Amerika ve İskandinav ülkelerinde sıkça kullanılmaktadır.Estetik görüntüsünün dışında, birçok avantaja sahip olan kütük evlerin kullanımı gittikçe artmaktadır.Kütük evler sıcak, ılıman yada zorlu iklim şartlarına karşı dayanıklıdır.Her ilkim şartına uyum sağlayacak ağaç kütükleri vardır.Bu bakımdan, dilediğiniz bir yerde istediğiniz gibi bir kütük ev yaptırabilirsiniz.

Yukarıda, ağaç kütüklerinin kullanılabilir hale gelmeleri için çeşitli işlemlerden geçtiğini söylemiştim.Şimdi kısaca bu işlemlerden biraz bahsetmek istiyorum.Kütük evlerde kullanılacak olan kütükler, torna ve tesviye işlemlerinden geçmektedir.Torna ve tesviye işlemi sonucunda kütük evlerde kullanılacak olan kütükler daha pürüzsüz bir hal alırlar. Kütük evler oldukça dayanıklı evlerdir.Kütük evlerin bakımları, periyodik bir şekilde yapıldığı taktirde, sağlamlıklarından hiç bir şey kaybetmezler.200 sene geçse dahi, dayanıklılık konusunda sorun çıkartmazlar.Estetik bir güzelliğe sahip olmaları dışında, kütük evler sağlıklıdır, dayanıklıdır.Kütük evler her iklime karşı uyumludur.Nemli ortamlarda rutubet tutmazlar.Sıcaklık değişmelerinden etkilenmezler.Kütük evlerin izolasyonu da oldukça iyidir.Isı yalıtımı iyi olduğu için, dışarıda ki soğuğu yada sıcağı içeri geçirmezler.Kütük ev sayesinde yazları serin, kışları sıcak bir ortamda vakit geçirirsiniz.Bugün betonarme evlerin izolasyonu oldukça pahalıdır.Beton yapılar, geç ısınıp geç soğudukları için, yazın daha sıcak kışın daha soğuk olurlar.Isınma için çok fazla para harcarsınız.Kütük evlerde ise bu tarz sorunlar yaşamazsınız.Kütük evlerde kullanılan kütükler, basit kütükler değildir.Birçok işlemden geçmektedir.Zehir havuzu, fırınlanma bunlardan sadece birkaçıdır.Bu sebeple çok sağlamdırlar.Kütük evler bu kadar sağlam oldukları için depreme de dayanıklıdırlar.Kendi bünyelerinde, esnekliğe sahip oldukları için, deprem anında, beton evler gibi çatlayıp çökmezler.Kütük evlerde kullanılan kütükler fırınlanma işlemi sayesinde, daha sağlam olurlar.Kütük evler aynı zamanda nefes alan yapılardır.Kütük evlerin faydalarını bir sonraki makalemde daha detaylı bir şekilde anlatacağım.

Kütük evlerde olan kütükler, kullanılabilir hale gelmek için hangi işlemlerden geçerler? Değerli ziyaretçilerim, öncelikle kütük ev yapımında kullanılacak kütük seçiminde, ağaçların yapıları çok önemlidir. Çatlak olmayan ağaçlar özenle seçilirler.Bu ağaçlardan elde edilen kütükler, zehir havuzlarında uzunca bir süre bekletilmektedir.Sizlere biraz bu zehir havuzlarından bahsetmek istiyorum.Kütüklerin üzerinde yada içlerinde, gözümüzle göremediğimiz mikroorganizmalar olabilir.Bu mikroplar zamanla kütüğümüze zarar verir.Zehir havuzları sayesinde, bu organizmalar ölür.Kütük evlerin yapımında kullanılacak olan bu kütükler, uzun süre bu havuzlarda bekletildikleri için, bu ilacı yapılarına hapsederler.Bu sayede kütükler, ileride haşere saldırılarına karşı direnç kazanmış olacaklardır.Bu tarz kütüklere, haşereler yani böcekler asla yaklaşamaz.Kütük evler bu bu sebepten dolayı sağlıklıdır.Kütüklerin geçtiği bir diğer işlem fırınlanma işlemidir.Fırınlanma işleminde kütükler, yüksek ısılara maruz kalırlar.Fırınlanma kütüklere sağlamlılık kazandırmaktadır.bunun dışında, daha önce zehir havuzlarında bekletilmiş olan kütükler, çok fazla nemlidir.Fırınlanma işlemi kütüklerin içindeki fazla nemi almaktadır.Doğal halde kütüklerin kendi kendilerine kuruması uzun zaman ister.Bunlar dışında birçok ekstra işlemden geçen kütükler, sağlıklı ve güvenli bir kütük ev yapmak için yeterli kaliteye sahiptir.Kütük ev yapımında kullanacağımız kütükler yukarıda anlattığım sebeplerden dolayı çok önemlidir.Kaliteli malzeme ile yapılan evler kaliteli olur.Bu mantık çerçevesinde, kütük ev inşasında en iyi kütükleri kullanmaya gayret ediyoruz.

Kütük ev inşasında kullanılan kütükler, boyama yada vernik atma gibi işlemlerden geçmezler.Kütüklerde sadece “stain” maddesi kullanılır.”Stain” denen bu madde, güneş ışınlarının yansımasına sebep olur.Bu sayede kütükler güneş ışınlarını içlerine almadıkları için, sağlam kalırlar, çatlamazlar.Bu madde kütüğü koruyan bir maddedir.

Peki kütük evleri oluşturmak için kütükler nasıl birleştirilir? Buda çok fazla merak edilen bir konudur.Kütük evler, erkekli ve dişili kütüklerin birbirine geçmesiyle oluşturulur.Burada erkek ve dişiden kasıt, kütük uçlarının kesilme şeklidir.Kütükleri birleştirmek için birçok yöntem vardır.Kütükler çelik vidalarla yada zıvanalı ve lambalı olarak birleştirilebilir.

Kütük evler sağlık, estetiklik ve güvenlik açısından tüm isteklerimizi karşılayabilir.Bu sebeple Avrupa ve Amerika’nın birçok ülkesinde sık olarak kullanılmaktadırlar.Sağlık sizin için önemliyse, bunun dışında estetiklik ve sağlamlığa önem veriyorsanız, kütük evlerde yaşamalısınız. kütük ev, kütük ev fiyatları, kütük ev fiyatları 2014, kütük ev modelleri, kütük ev yapımı, kütük villa, kütük villa fiyatları, kütük villa fiyatları 2014, kütük villa modelleri, kütük villa yapımı, prefabrik kütük ev fiyatları, prefabrik kütük villa fiyatları

AHŞAP EV FİYATLARI

Yıllardan beri beton duvarlar arasında sıkışıp kalmak insanın ruhunu karartırken, imkân bulduğumuz anında kendimizi dış ortamlara atmak ve doğal güzelliklerden yararlanmak hepimizin ortak isteği olmuştur. Son dönemlerde özellikle açık alanlarda ahşap ev isteği tüm insanların ortak noktada buluşmasına yardımcı olurken, gerçekten de insanı ferahlatan ve kapalı mekânda dahi hava almasına katkı sağlayan bir yöntem olarak karşımıza çıkmıştır.

Ahşap yapı konuda insanların kafasına takılan en önemli sorunların başında ise ahşap ev fiyatları gelirken aslında imkânlarını zorlayan herkesin bu konuda kendi adına bir şeyler yaptırabileceğini söylemek mümkün olacaktır. Özellikle insanlar doğa ile baş başa kalmak ve biraz da huzur ortamı bulabilmek için imkânları zorlayıp küçük bir arsa alırken, arsa üzerine dikilecek bir ev çoğu insanın hayalini süsleyen bir durum olmuştur. Bu konuda girişimde bulunmadan önce insanların prefabrik ahşap ev fiyatları konusundaki araştırmaları onlara bu konuda doğru ve detaylı bilgi verirken, alacakları cevap ile birlikte kendilerine en uygun olan ev fiyatları yaptırmak istedikleri evin de belirlenmesine neden olacaktır.

Oldukça prefabrik güzel ve otantik bir hava sunan bununla birlikte doğa ile baş başa kalmanıza katkıda bulunan ahşaptan yapılan evlerin, gerçekten de özellikle yaz gününde yaşanacak mekânlar olduğu net bir şekilde görülmüştür. Küçük bir bahçe ve bununla uğraş içinde olmak bile insanlar için çok özel bir etkinlik haline gelirken, bu sayede doğa ile baş başa kalmak ve keyifli zamanlar geçirmek de yine insanlar için özel etkinlikleri arasında yer almıştır. Size bu konuda,www.ekerahsap.com yardımcı olacaktır.

ahşap ev, ahşap ev fiyatları, ahşap ev modelleri, ahşap ev resimleri, ahşap ev çeşitleri, ahşap ev örnekleri,  

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce, 

{AĞRI|AKSARAY|AMASYA|ANTALYA|ARDAHAN|ARTVİN|AYDIN|BALIKESİR|BARTIN|BATMAN|BAYBURT|BİLECİK|BİNGÖL|BİTLİS|BOLU|BURDUR|BURSA|ÇANAKKALE|ÇANKIRI|ÇORUM|DENİZLİ|DİYARBAKIR|DÜZCE|EDİRNE|ELAZIĞ|ERZİNCAN|ERZURUM|ESKİŞEHİR|GAZİANTEP|GİRESUN|GÜMÜŞHANE|HAKKARİ|HATAY|IĞDIR|ISPARTA|KAHRAMANMARAŞ |KARABÜK|KARAMAN|KARS|KASTAMONU|KAYSERİ|KIRIKKALE|KIRKLARELİ|KIRŞEHİR|KİLİS|KOCAELİ|KONYA|KÜTAHYA|MALATYA|MANİSA|MARDİN|MERSİN|MUĞLA|MUŞ|NEVŞEHİR |NİĞDE|ORDU|OSMANİYE|RİZE|SAKARYA|SAMSUN|SİİRT|SİNOP|SİVAS|IRNAK|TEKİRDAĞ|TOKAT|TRABZON|TUNCELİ|ANLIURFA|UŞAK|VAN|YALOVA|YOZGAT|ZONGULDAK}

 

Ahşap Ev

AHŞAP EV

Ahşap evler ve bungalovlar ürün grubumuzda ihtiyaçlarınıza uygun yalıtımlı,yatılımsız ahşap evler,ahşap hobi evleri, hafta sonlarını geçirebileceğiniz ahşap prefabrik evler ile

Read More

Ahşap Pergole

AHŞAP PERGOLA

Keyifli bir Tat ve Ağırlama için..." Pergola ,Kerestelerin aralıklı halde , geçmeli olarak kullanılmasıdır. - Bazen yanyana , paralel kullanılmaktadır. - Ama herzaman ,

Read More

Ahşap Kamelya

AHŞAP KAMELYA

Kamelya(Kameriye), üstü kapalı, ahşap ya da demir malzemeler ile üretimi sağlanan, alt tarafında oturma gurupları bulunduran, bulunduğu mekana göre kare, dikdörtgen, altıgen ve sekizgen şekilleri bulunan

Read More

Ahşap Merdiven

AHŞAP MERDİVEN

Ahşap Merdiven Denince Hemen Aklımıza Dublex veya Triplex Ev Geliyor. Çünkü Ahşap merdiven ev içi olarak kullanılmaktadır.

Read More

Ahşap Lambiri

AHŞAP LAMBİRİ

Lambiri çatı duvar ve bunun gibi alanların kaplanmasını sağlayan, ahşap kullanılmasıyla oluşan, çeşitli şekillerde yan yana getirilerek oluşturulan ( yatay,

Read More

Kütük Ev

KÜTÜK EV

Kütük ev, tomurcuk ağaçlardan elde edilen ve birçok işlem sonucu oluşturulan evlere denir. Yaygın kanaatin aksine yangına karşı dayanıklıdır.

Read More