Ovaakça Merkez Mh. Kanuni Cad. Deliorman Sk. No:14 BURSA ,

0 534 305 82 44
info@ekerahsap.com

AHŞAP MERDİVEN İMALATI


Ahşap merdiven ürünleri incelemeden önce, merdiveni incelemeliyiz. Matematiksel ölçülerle hassas bir şekilde basamaklarla oluşturulan, bir başka bakış açısı ile, dikey yürümemizi sağlayan oluşuma merdiven diyoruz. Merdiven yapımında bir çok malzeme kullanılabilir; ama kabul etmeliyiz ki bir ahşap merdiven kadar içimizi ısıtamaz hiçbiri…

İnce düşüncelerle dizayn edilmiş kıvrımlara ve hatlara sahip bir merdiven ancak bir ahşabın doğallıyla elde edilebilir. Sadelik, güç ve güzellik bir ahşap merdivende yan yana gelen unsurlardır. Mekanların hem iç kısımlarında hem dış kısımlarında kullanılabildiği gibi, park vb. halka açık alanlarda da çok sıcak bir görüntü sunar. İstenirse demonte edilebilir, taşınabilir. uzun ömürlü yapısı ile hiç kaygılanmadan kullanılabilir. Düşmelere karşı darbelerin şiddeditini azaltır. O yüzden daha güvenlidir; üstelik çok daha hafiftir.

Masif paneller ile imal edilen ahşap merdivenler adeta bir sanat eseridir. Doğru alanda, doğru bir mimari ile kullanıldığında bir mekanın kıskanılması için tek başına yeterlidir. Ahşabın sıcaklığı ile merdivenin kıvrımları iki sevgilinin buluşması gibidir. Ahşap merdiveni sıradan bir merdivenden ayıran onca özellik varken, en büyük şey içimizi gıcıklayan o aşk duygusudur. Onun doğallığına ve sıcaklığına, mekana tam olarak uyumuna karşı koyamazsınız. Bir Ahşap Merdivenin büyüsünden gözünüzü alamazsınız.

Onun doğallığı belkide en büyük silahıdır. Basamaklarında kendinizi bir yıldız gibi hissetmenizi saplayan bir özelliği vardır. Hissettiklerinizin anlam veremez, bazen onun samimiyeti bazen de ihtişamı ile teslim olursunuz.

Bir Ahşap Merdivene her şeyden önce aşık olursunuz. Ahşap merdiven Firmaları

Her alana, her türlü malzemeye %100 uyum sağlar. Kullanıldığı alanda rahatsız etmez, aksine gözünüzü rahatsız edecek bir çok şeyi örtebilme yeteneğine sahiptir. Ahşap merdiven Fiyatları

 

  • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-1
  • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-10
  • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-13
  • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-14
  • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-3
  • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-3
  • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-4
  • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-6
  • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-7AHŞAP GÖRÜNTÜSÜNÜN ŞIKLIĞNI YAŞAYIN !

 

Evlerimizde eğer merdiven bulunuyorsa, triblex, dublex tarzı bir binada oturuyorsanız mutlaka Ahşap merdivenler kısmında bir problem yaşamışsınızdır. En çok temizlik gerektiren yerler merdivenler olmuştur çünkü gün içinde en çok kullandığımız alanlardır. Merdiven temizliği ise hiç göründüğü kadar kolay olmamaktadır. Bu nedenle merdivenlerin uygun malzemelerle döşenmesi gerekmektedir. Kiri daha az gösterecek renklerde seçilmesi gerekir. Evin genel yapı ve tarzına uygun olması gerekir.

Bu ve buna benzer pek çok neden vardır merdivenlerin rengini ve malzemesini seçmek için. Bunun için merdivenlerin mermer seçilenlerinin, halı flex tarzı kumaşımsı ince halılarla döşenmesi tarzının arasından sıyrılan ahşap merdiven çeşitleri çok daha kolay temizlenebilir, rengi uygun olanlarından kendi tarzınıza göre kolayca seçilebilir ve temizlik konusunda kiri pası göstermemesi için türleri incelenebilir durumdadır. Ahşap merdiven kullanmak pek çok yönden olumlu tarafları olan bir uygulama olacaktır.

Merdivenlerin mermer tarzı bir malzemeyle döşendiğini düşünürseniz, çoğumuz yaz aylarında çorapsız gezeriz ve ev terliği kullanmayabiliriz. Özellikle çocukların bu durumda olduklarını düşünürseniz çıplak ayakla birçok kez merdivenden inip çıkacaklardır. Bu evde yaşayan herkes için sağlık sorunu oluşturabilecek bir durumdur. Diğer yandan merdivenler korkulukları olması bakımından önemlidir fakat merdiveninizde eğer korkuluklar yoksa ve ani bir düşme anında merdivene başınız isabet ettiğinde bir mermerin vereceği hasar bir ahşabın bırakacağından çok daha az olacaktır.

Diğer önemli bir konu yukarıda bahsettiğimiz gibi görüntü farkı. Bir mermerden ve ya halı flex ten elde edemeyeceğiniz şıklık bir ahşap merdiven den kolaylıkla elde edilebilir. İsterseniz koyu renkli bir ahşap kullanın isterseniz açık renkli bir ahşap merdiven tercih edin her biri görüntünün ve evin havasının anında değişmesini sağlayacaktır. Ahşap doğal bir malzemedir. Halıflex gibi zor temizlenir ve kiri tutan bir malzeme değildir. Bu nedenle doğal ağaçlardan elde edilen malzemenin evinizin merdivenleri kaplamasında hiç bir sakınca görülmemektedir ve aksine son derece sağlıklı bir seçim yapmış olursunuz.

Ahşap merdiven bugün sadece evler için değil iş yeriniz, dinlenme tesisleri gibi mekânlar ve ya daha büyük ve kullanım alanı çok geniş büyük çaplı yerler içinde tercih edilebilir bir merdiven döşeme seçeneği olarak karşımızda durur. Ahşap merdivenleri iş yerinizde bulundurmanız, dinlenme yerleri ve ya diğer mekânlarda bulundurmanız sizlere de kullandığınız yerin özelliklerine göre yukarıda bahsettiğimiz kolaylıkları getirecektir. Ahşap merdiven döşeme kullanmasında ikna olanlarımızın en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de eskime ve hasar görmesi.

Kullandığınız ahşabın kalitesine göre ve aldığı hasara göre bu konuda sonucu tahmin edebilirsiniz. Kolay kolay çizilmeyen, parçalanmayan ve ya eskimiş görüntüsüne sahip olmayan ahşap malzemelerin güvenilir yerden alınıp, en uygun şekilde döşenip kaliteli bir malzeme kullanmaları sizlerin kaygılarını en aza indirecek ve ya ortadan kaldıracaktır. Ahşap görüntüsünün bu kadar lüks olması, kullanımının bu kadar kolay olması, sağlıklı olması da akıllara sorular getirir. Bu sorulardan biri ahşap Bursa ahşap merdiven fiyatları ile ilgili olmaktadır. Ahşap fiyatları da diğer malzemeler gibi sizleri zorlamayacak derecede bir bütçe le hazırlanmıştır.

Ürünlerin kalitelerine göre malzemesine göre fiyatların değiştiğini söyleyebiliriz fakat tüm özellikleri dikkate alındığında hiç fazla bir maliyet ile karşılaşmayacağınızı göreceksiniz. Eviniz, iş yeriniz ve ya kullandığınız diğer merdivenli mekânlar her nerede ahşap merdiven kullanacaksanız kullanın döşeme kaplama işlemini ve ya direk ahşap merdiven yaptırma işlemini bir kez yaptırmak istersiniz ve sürekli değişim ve ya yenileme yapılacak alanlar değildir. Bu nedenle en doğru kararın verilmesi gerekir.

Tanımı : Muntazam aralıklı basamaklarla oluşan dikey sirkülasyon yapı elemanlarına merdiven denir. Merdivenler yapıldıkları malzemeye göre isimlendirilir. Bursa Ahşap merdiven, çelik merdiven gibi. Genel özellikleri aynı olmasına karşın kullanılan malzemeye bağlı olarak değişik yapım teknikleri uygulanır.

Çeşitleri ve Özellikleri Ahşap merdivenler; diğer malzemelerden yapılan merdivenlere nazaran daha hafif, daha estetik ve sıcak görünümlüdür. Uzun ömürlü ve sağlamdır. Bu bölümde ahşap merdivenleri çeşit ve özelliklerini eğim, çıkış şekli ve yapım tekniklerine göre inceleyeceğiz.

Eğimine Göre Merdivenler, Düz zeminde yürüyen yetişkin bir insanın normal adım boyu 60~63 cm’dir. İç mekân merdivenlerinde rıht yüksekliği 17-19 cm arasında değişir. İki basamak yüksekliği bir basamak derinliği bir adıma denk olduğunu düşünülerek merdiven basamak yüksekliği ve derinliği hesaplanır. (2a + b = 63 cm) Buna göre merdivenlerde eğim; ¾ Yatık merdivenler: Rıht yüksekliği 17cm basamak derinliği 29 cm olan merdivenlerdir. 2x17+29=63 cm ¾ Orta eğim merdivenler Rıht yüksekliği 18cm basamak derinliği 27 cm olan merdivenlerdir. 2x18+27=63 cm ¾ Dik merdivenler Rıht yüksekliği 19cm basamak derinliği 25 cm olan merdivenlerdir. 2x19+25=63 cm

 

Ahşap merdiven, Ahşap Merdine Çeşitleri, Ahşap Merdiven Fiyatları, Ahsap Merdiven Modelleri, Ahşap Merdiven Firmaları, merdiven, ahşap, fiyatları, modeleri 

{AHŞAP MERDİVEN|AHŞAP MERDİNE ÇEŞİTLERİ|AHŞAP MERDİVEN FİYATLARI|AHSAP MERDİVEN MODELLERİ|AHŞAP MERDİVEN FİRMALARI}

 

Ahsap Ev

Ahşap evler ve bungalovlar ürün grubumuzda ihtiyaçlarınıza uygun yalıtımlı,yatılımsız ahşap evler,ahşap hobi evleri, hafta sonlarını geçirebileceğiniz ahşap prefabrik evler ile

AHŞAP EV

Ktk Ev

Kütük ev, tomurcuk ağaçlardan elde edilen ve birçok işlem sonucu oluşturulan evlere denir. Yaygın kanaatin aksine yangına karşı dayanıklıdır.

KÜTÜK EV

Ahsap Kamelya

Keyifli bir Tat ve Ağırlama için..." Pergola ,Kerestelerin aralıklı halde , geçmeli olarak kullanılmasıdır. - Bazen yanyana , paralel kullanılmaktadır.

AHŞAP PERGOLE

Ahsap Merdiven

Ahşap Merdiven Denince Hemen Aklımıza Dublex veya Triplex Ev Geliyor. Çünkü Ahşap merdiven ev içi olarak kullanılmaktadır.

AHŞAP MERDİVEN

Ahsap Lambiri

Lambiri çatı duvar ve bunun gibi alanların kaplanmasını sağlayan, ahşap kullanılmasıyla oluşan, çeşitli şekillerde yan yana getirilerek oluşturulan

AHŞAP LAMBİRİ

Ahsap Kamelya

Kamelya(Kameriye), üstü kapalı, ahşap ya da demir malzemeler ile üretimi sağlanan, alt tarafında oturma gurupları bulunduran, bulunduğu mekana göre kare, dikdörtgen, altıgen ve sekizgen şekilleri bulunan

AHŞAP KAMELYA

Ahşap Ev, Kütük Ev, Ahşap Ev Modelleri, Ahşap Ev Fiyatları,