Ovaakça Merkez Mh. Kanuni Cad. Deliorman Sk. No:14 BURSA ,

0 534 305 82 44
info@ekerahsap.com

AHŞAP PERGOLE FİYATLARI ÇEŞİTLERİ MODELLERİ


AHŞAP PERGOLE TÜRÜ VE ÖZELLİKLERİ


Ürünlerimizde 1. Sınıf Rus Çamı kullanılmaktadır. Ağaçlarımızın mümkün olduğunca budaksız olmasına dikkat ediyoruz. Rus Çamı Rusya’nın Sibirya bölgesinin ağacıdır. Yumuşak, iyi işlenebilir olmasından dolayı en çok talep gören çam çeşitlerindendir. Ülkemizde iç – dış doğrama, lambri, kamelya, pergola ve merdiven imalatı gibi geniş alanlarda kullanılmaktadır Ahşap pergole firmaları

Kaplama ve Özellikleri

Pergolelerimizin üstüne isteğinize göre Kiremit Kaplama veya Bardolin Döşeme (Serme Bardolin – Yaprak Bardolin) yapmaktayız. Kiremit uygulamasının altına öncelikle ısı yalıtımı yapmaktayız.

Boya ve Özellikleri

Ürünlerimizde En kaliteli boya kullanmaktayız. Dış hava koşullarına ve ultraviyole ışınlarına dayanıklı nefes alan uzun ömürlü bir boyadır. Ayrıca Solvent bazlı olup 12 farklı renk seçeneği bulunmaktadır.

Hickson Decor, Boya ve ahşabın iki büyük düşmanına karşı mükemmel koruyucu! ahşap pergole

Ultraviyole ışınları ve nem, boyanın ve ahşabın ömrünü kısaltan iki büyük düşmandır. Hickson Decor, ultraviyole ışınlarına karşı daha da güçlendirilmiş formülüyle, her türlü ahşap yüzey için yüksek etkili koruma sunar. Hickson Decor , mikro gözeneklidir. Nefes alır, ahşaba nefes aldırır. Su geçirmez. İçindeki nemi dışarı verir, su tutmaz. Hickson Decor, içindeki özel katkı maddeleri sayesinde, altındaki ahşabı yıllarca solmadan, pullanıp dökülmeden, çatlamadan, yüzey küfü ve lekelenmelere karşı korur. Özel pigmentleri, ultraviyole ışınlarının ahşap üzerindeki zararlı etkilerini önler.

 

  • ahsap-pergola-www.ekerahsap-1
  • ahsap-pergola-www.ekerahsap-1
  • ahsap-pergola-www.ekerahsap-2
  • ahsap-pergola-www.ekerahsap-3
  • ahsap-pergola-www.ekerahsap-4

Ahşap Pergola

Ahşap Pergolalar dış mekanlarımız için üretilen yapılardır.

Bahçe düzenlemelerimizde veya teraslarımızda değişik amaçlarla kullanılmak için yapılan ahşap yapılardır.

Ahşap pergolaların özelliği elemanlarının ahşap malzemelerden yapılmasıdır.

Pergolalar büyüklüğüne göre dikey taşıyıcıların boyutları belirlenmektedir,bununla beraber genelde 10×10 veya

15×15 cm kesitli ahşaplardan faydalanılır.

Pergolalari oluşturan elemanlar zıvanalı, kertme ve özel metal ayak bağlantılarla birbirine bağlanır.

Pergolaların üzeri genelde çatı ile değil sarmaşık, asma özellikli değişik bitkiler yada bez kumaş ile

kapatılır veya açık bırakılır.

Pergolalara genelde yaygın olarak pergola,pergole,pergula,pergule adı verilmektedir.

Pergola İtalyanca bir kelimedir.

Günümüzde pergolalarTerasa veya büyük balkonlara da yapılmaktadır.

PERGOLA AKSESUARLARI

Pergolalarımızın altında kullanabileceğimiz ürünlerin başında oturak,sedir ve masalar gelmektedir.

Masa imalatımızda kare,dikdörtgen kullanılmaktadır.

Bu ürünlerimizde kullandığımız bütün malzemeler emprenyeli ithal çam malzemelerdir.

NEDEN İTHAL MALZEME

Ülkemizde yetişen çam ağaçlarında yapısı itabiriyle ağacın iç kısımlarında yapışkan sıvı veya sakız bulunmaktadır.

Bu madde daha sonra kamelyalarımızda veya başka ürünlerimizde elimize veya üzerimize yapışmaktadır.

Ama ithal malzemeler ,bu malzemeler genellikle RUSYA bölgesinden SİBİRYA VE UKRAYNA dan gelmektedir bu bölgelerden gelen ağaçlar soğuk iklimde yetiştiği için içinde bu sıvıyı barındırmaz ve bu sayede daha kaliteli ürünler imal edilir.

PERGOLALARIN BAKIMI

Pergolaların bakımı rengine üzerindeki boyasına ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir.

Emprenye edilmiş malzemelerden imal edilmiş pergola larda çürümeme için boya işlemine gerek duyulmaz ve bakım gerektirmez.

Çünkü bu kamelyalar kolay kolay çürümeyecek ve kurtlanmayacaktır,fakat bir süre sonra rengi solarak kurumuş yaprak rengini alacaktır.

Fakat görsellik açısından pergolalarımızı boya veya vernikle daha güzel gösterebiliriz.

 

Koruma ve Bakım Önerileri

Pergolenizin uzun ömürlü ve bakımlı olması için her 4 senede 1 boyatmanızı tavsiye ederiz. Boya olarak Timberland veya Hickson Dekor kullanabilirsiniz Ahşap pergole çeşitleri

Yapım Süresi ve Teslimat

100 M2 Pergole Teslimat süresi yaklaşık 15 iş günüdür. (İşe başlangıç tarihinden itibaren) ahşap pergole fiyatları

PERGOLE NEDİR ?

Pergole, Dünyada çok kullanılan, ülkemizde ise son yıllarda sıkça kullanılmaya başlayan gelişmiş bir tente sistemidir. Ancak normal tenteler ile kıyaslamamız çok yanlış olur çünkü; Uzaktan kumandalı olması, otomatik açılıp kapanması ve ayaklı olması gibi birçok artısı vardır.

Bu yazımızda sizlere, Bursa üzerinden Türkiye'ye pergole hizmeti veren büyük bir firmayı tanıtacağım.

Firmamımızın adı Ahşap Pergole. Bursa üzerinden tüm Türkiye'ye pergole hizmeti vermektedirler.

Pergole bildiğiniz üzere, tente sistemidir. Tabii normal tentelerden farklıdır.
Pergolenin ne olduğunu anlatmayacağım çünkü aşağıdaki linke tıklayarak, kendi blogumuzda anlattığımız bir konuya gidebilirsiniz.

Pergole Nedir diye soracak olanlar lütfen tıklasınlar.

Ahşap Pergole, Dünyada çok kullanılan, ülkemizde ise son yıllarda sıkça kullanılmaya başlayan gelişmiş bir tente sistemidir. Ancak normal tenteler ile kıyaslamamız çok yanlış olur çünkü; Uzaktan kumandalı olması, otomatik açılıp kapanması ve ayaklı olması gibi birçok artısı vardır.
Pergole dediğimiz aslında, açılır tavan sistemi olarakta adlandırılabilir. İnternetten bulabildiğim en güzel
pergole modellerini sizler ile paylaşıyorum. Aralarında Ev ve İş yerlerinizde kullanabileceğiniz modeller mevcut. Buyrun:
Pergole mevsimi, kış aylarının bitmesi ve ilkbahar aylarına girilmesiyle birlikte açılır. Bu aylarda pergole sistemini kurdurup, yaz aylarında sıkça kullanacağınız bu sistemi uygulamaya geçirebilirsiniz.

Ahşap Pergole Fiyatları, daha öncede söylediğimiz gibi sizi güneşten ve yağmurdan korur ve şık bir görünüm kazandırır. Tente sisteminin bir gelişmiş modeli olan ahşap pergole, son zamanlar ülkemizde çok sık kullanılmaya başlamıştır.

Motorlu Pergole

Motorlu pergole, kendinden tay sistemi olan ve uzaktan kumanda ile hareket edebilen bir tente sistemidir.

Bu gibi pergole sistemleri, genellikle çok lüks olan restaurantlar veya avm lerde bulunur. ancak günümüzde kullanımı o kadar çok artmıştır ki; hemen hemen heryerde bu güzel pergole sistemini görebilmekteyiz...

Motorlu pergole yağmurlu ve çok güneşli günlerde imdadınıza yetişecek olan ilk ekipmanınızdır. Eğer halen pergole sahibi değilseniz, mutlaka kendinize birtane pergole edinmelisiniz..

 

AHŞAP DÜNYASI

 

Sizde betonlardan, taş duvarlardan, bloklardan bunaldıysanız eğer bu yazımızı okumalısınız. Bugün ahşap dünyasında bir yolculuğa çıkacağız. Ahşap ile ilgili temel bilgiler, kullanım alanları, koruma yöntemleri, çeşitleri ve en çok kullanılan yönüyle ahşap pergole hakkında bilgiler aktaracağım.

Ahşap ürünlerin en belirgin ve dikkat çekçi özelliği doğal ve sağlıklı olmasıdır. Ahşaplar karbondioksiti depo ettiği için bizlere canlı bitkiler gibi hizmet vermeye devam etmektedir. Dünya üzerinde kullanılan en eski yapı malzemesi olan ahşabın işlenmesi de özel bir uzmanlık alanına sahiptir. Çünkü ortalama 7 yılda bir bakım yapılan ahşap yapı yüzyıllarca yaşayabilmektedir. Eski köşklerin ve yalıların hala ayakta olduğunu görmekte bu bilgiyi doğrulamaktadır.

 

Tahmin edilenin aksine ahşap yapılar çeliğe ve betona oranla daha fazla taşıyıcı güce sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Doğal afetler ve depreme karşı dayanıklılığından ötürü Japonya, Amerika, Almanya ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinde ahşap yapılar betona göre çok daha fazla kullanım alanına sahiptir.

 

Ahşap ev bir canlı gibi nefes alır, havada bulunan elektrik dengesini sağlar, sıcaklığı korur nemi dengeler. Kısaca faydaları saymakla bitmez. Bu kadar faydasına ve özelliğine rağmen maliyeti de beton, çelik yapılara göre düşüktür. Türkiye’de kullanım alanının sıklığından dolayı özellikle ahşap pergole üzerinde duracağım.

 

Ahşap pergole bahçelerde, balkon ve teraslarda hem koruma hem de estetik bir görüntü sağlamaktadır. Bodrum pergole, burma pergole, kamelya, motorlu pergole gibi çeşitlere sahiptir. Yapım malzemesinde kullanılan ağaca göre de çeşitlilik göstermektedir. Çam, sedir, köknar, ladin gibi ağaçlar ahşap yapılarda hammadde olarak kullanılmaktadır. Ahşap pergole fiyatları kullanılan hammadde, boyut, estetik görünüm ve metrekareye göre değişiklik sağlamaktadır. Metrekare fiyatı ortalama 200 TL’den başlamaktadır.

 

Peki, ahşap yapımızı etkileyen etmenler nelerdir ve ahşap yapımızı nasıl korumalıyız? Ahşap yapıların bozulma nedenleri; bakteriler, mantarlar, böcekler ve termitlerdir. Bu başlıklara kısaca değinelim. Bakteriler ahşap yapısında tahribat oluşturmaz ancak yüzeyde lekelerin oluşmasına neden olur. Ayrıca ön koruma ve boya malzemesinin kurumasını geciktirir.

 

Mantarlar ahşabın çürümesine neden olur ve ülkemizde sıklıkla rastlanmaktadır. Mantarlar nemli ve bakımsız ahşapları tercih eder. Mantarlar genel olarak hızlı ürerler. Ve bulundukları alanları çürüterek tahribe ve çökmelere sebep olurlar. Ahşap pergole çeşitleri; kuru çürüklük mantarları, kiler mantarları, beyaz delikli mantarlar ve beyaz çürüklük mantarlarıdır. Ve çeşitlerine göre tahrip oranı ve üreme sayıları değişebilmektedir.

 

Böcekler ahşabı kemirerek delikler oluştururlar ve bu deliklere yumurtalarını bırakırlar. Bu yumurtalar 2 çatlayarak yeni böceklerin ortaya çıkmasına ve tahrip alanının genişlemesine neden olmaktadır. Böcek çeşitleri; mobilya böceği, ölüm saati böceği, ev teke böceği ve odun oyan bitlerdir. Yine mantarlar gibi çeşitlerine göre tahrip oranı ve üreme sayıları değişmektedir.

 

Termitler en çok zarar veren ahşap oyucu böceklerdir. Nemli ve tropikal bölgelerde daha sık görülürler. Sadece ahşaba değil canlı bitkilere ve ağaçlara hatta plastiklere bile zarar verebilirler. Termit çeşitleri kuru odun termitleri ve toprakaltı termitleri olarak ikiye ayrılmaktadır.

 

Peki bu kadar zararlıdan ahşabı nasıl koruyacağız?Öncelikle doğal dayanıklılığı yüksek olan ağaçlardan yapılan ahşap malzemeleri tercih edeceğiz. Ahşabı tahrip eden canlılar nemli ortamda yaşayıp çoğalmaktadır. Eğer nemi ortadan kaldırırsak bu canlıların yaşa alanını da ortadan kaldırmış olacağız. Ancak ahşabı kuru tutmak çok zordur. Yağıştan hatta hatalı su tesisatından bile kolayca ıslanabilen ahşabı nasıl kuru tutacağız?Ahşabı boyamak için kullanılan malzemenin koruyucu malzemelerden oluştuğuna ve nefes alan boyaların tercih edildiğine emin olacağız. Bu şekilde ahşabımızın nemden ve ıslaklıktan etkilenmesi engellenmiş olacaktır.

 

Ahşap üzerinde kullanılan yalıtım maddesi de önemlidir. İyi yalıtım özelliğine sahip ahşap yapılar içerideki ısıyı koruyarak önemli ölçüde tasarruf sağlamaktadır. Ahşap yapıların ses yalıtımı da unutulmamalıdır. Ahşap malzemeler bizleri sadece hava kirliliğinden değil ses ve gürültü kirliliğinden de korumaktadır. Ahşap yapılar yer tasarrufu da sağlamaktadır. Aynı amaçla kullanılan beton yapıya göre daha az yer kaplamaktadır.

 

Görülüyor ki ahşap yapıların faydaları yüksek maliyetleri de bir o kadar düşüktür. Sizler de uzman ellerden çıkan ahşap malzemeleri gönül rahatlığıyla kullanabilir hem maddi hem manevi kazanç sağlayabilirsiniz.

 Ağrı Ahşap Pergola, Aksaray Ahşap Pergola, Amasya Ahşap Pergola, Antalya Ahşap Pergola, Ardahan Ahşap Pergola, Artvin Ahşap Pergola, Aydın Ahşap Pergola, Balıkesir Ahşap Pergola, Bartın Ahşap Pergola, Batman Ahşap Pergola, Bayburt Ahşap Pergola, Bilecik Ahşap Pergola, Bingöl Ahşap Pergola, Bitlis Ahşap Pergola, Bolu Ahşap Pergola, Burdur Ahşap Pergola, Bursa Ahşap Pergola, Çanakkale Ahşap Pergola, Çankırı Ahşap Pergola, Çorum Ahşap Pergola, Denizli Ahşap Pergola, Diyarbakır Ahşap Pergola, Düzce Ahşap Pergola, Edirne Ahşap Pergola, Elazığ Ahşap Pergola, Erzincan Ahşap Pergola, Erzurum Ahşap Pergola, Eskişehir Ahşap Pergola, Gaziantep Ahşap Pergola, Giresun Ahşap Pergola, Gümüşhane Ahşap Pergola, Hakkari Ahşap Pergola, Hatay Ahşap Pergola, Iğdır Ahşap Pergola, Isparta Ahşap Pergola, Kahramanmaraş Ahşap Pergola, Karabük Ahşap Pergola, Karaman Ahşap Pergola, Kars Ahşap Pergola, Kastamonu Ahşap Pergola, Kayseri Ahşap Pergola, Kırıkkale Kırklareli Ahşap Pergola, Kırşehir Ahşap Pergola, Kilis Ahşap Pergola, Kocaeli Ahşap Pergola, Konya Ahşap Pergola, Kütahya Ahşap Pergola, Malatya Ahşap Pergola, Manisa Ahşap Pergola, Mardin Ahşap Pergola, Mersin Ahşap Pergola, Muğla Ahşap Pergola, Muş Ahşap Pergola, NPergolaşehir Ahşap Pergola, Niğde Ahşap Pergola, Ordu Ahşap Pergola, Osmaniye Ahşap Pergola, Rize Ahşap Pergola, Sakarya Ahşap Pergola, Samsun Ahşap Pergola, Siirt Ahşap Pergola, Sinop Ahşap Pergola, Sivas Ahşap Pergola, Şırnak Ahşap Pergola, Tekirdağ Ahşap Pergola, Tokat Ahşap Pergola, Trabzon Ahşap Pergola, Tunceli Ahşap Pergola, Şanlıurfa Ahşap Pergola, Uşak Ahşap Pergola, Van Ahşap Pergola, Yalova Ahşap Pergola, Yozgat Ahşap Pergola, Zonguldak

 

ahşap, pergola, çeşitleri, fiyatları, modelleri, ahşap pergola, ahşap, pergole, ahşap pergole çeşitleri, modelleri, fiyatları

Ahsap Ev

Ahşap evler ve bungalovlar ürün grubumuzda ihtiyaçlarınıza uygun yalıtımlı,yatılımsız ahşap evler,ahşap hobi evleri, hafta sonlarını geçirebileceğiniz ahşap prefabrik evler ile

AHŞAP EV

Ktk Ev

Kütük ev, tomurcuk ağaçlardan elde edilen ve birçok işlem sonucu oluşturulan evlere denir. Yaygın kanaatin aksine yangına karşı dayanıklıdır.

KÜTÜK EV

Ahsap Kamelya

Keyifli bir Tat ve Ağırlama için..." Pergola ,Kerestelerin aralıklı halde , geçmeli olarak kullanılmasıdır. - Bazen yanyana , paralel kullanılmaktadır.

AHŞAP PERGOLE

Ahsap Merdiven

Ahşap Merdiven Denince Hemen Aklımıza Dublex veya Triplex Ev Geliyor. Çünkü Ahşap merdiven ev içi olarak kullanılmaktadır.

AHŞAP MERDİVEN

Ahsap Lambiri

Lambiri çatı duvar ve bunun gibi alanların kaplanmasını sağlayan, ahşap kullanılmasıyla oluşan, çeşitli şekillerde yan yana getirilerek oluşturulan

AHŞAP LAMBİRİ

Ahsap Kamelya

Kamelya(Kameriye), üstü kapalı, ahşap ya da demir malzemeler ile üretimi sağlanan, alt tarafında oturma gurupları bulunduran, bulunduğu mekana göre kare, dikdörtgen, altıgen ve sekizgen şekilleri bulunan

AHŞAP KAMELYA

Ahşap Ev, Kütük Ev, Ahşap Ev Modelleri, Ahşap Ev Fiyatları,