Ovaakça Merkez Mh. Kanuni Cad. Deliorman Sk. No:14 BURSA ,

0 534 305 82 44
info@ekerahsap.com

Super User tarafından yazıldı.
Kategori:

AHŞAPLARIN HAYATIMIZDAKİ YERİ VE ÇEŞİTLERİ

Ahşap, insanoğlunun tarihi boyunca en eski çağlardan buyana en değerli hazinesidir. Ahşap Kamelya üretimin de hiç bir katkı maddesi kullanılmayan ahşap ekonomiktir. Ahşapın özellikleri saymakla bitmez. Ağırlık taşımada çok dayanıklı bir malzemedir. Ahşap Kamelya depreme karşı dayanıklı, bir buhar makinası gibi havayı temizleme görevi üstlenir ve nem dengesini orantıda tutar. Ne olursa olsun kaynağı yenilenme bilir malzemedir. 

Ahşap doğal bir yapı malzemesidir. Doğanın bize vermiş olduğu çok amaçlı kullanılan hatta hayatımızın yaşantımızın Ahşap Kamelya olmazsa olması bir armağandır. Örnek vermek gerekirse, kendinizi bir halka acık bir deniz manzarasında düşünün bu manzarayı dört duvar arasında izlemek mi? Hoş olurdu yoksa ahşap kamelya altında mı tabi ki karar sizin. Biz buna doğa ile doğallığın birleşmesi diyoruz. Ahşabın ham maddesi orman ürünleridir. Ahşap kamelya fiyatları peki, hangi ağaçlar işlenmesi için uygundur.

Ahşap kamelya fiyatları Kara cam, Türkiye’de her yerinde bolca bulunan ağaç türüdür. Genel olarak kullanım alanı doğrama ve demir yolları için traversidir. Geniş yapraklı ağaçlar, bu tür ağaçlar genel olarak mobilya için çok uygundur ve bu alanda değerlidir. Kapı, pencere, parke işlerinde kullanılır. İşlenmesi zor ve dayanıklı ağaç türleridir. Ahşabın yapısı birbirlerine yapışık ve içi boştur. Sınıflandırmak mümkündür. Birinci sınıf, ikinci sınıf ve üçüncü sınıf olarak ayrılır. 

İlkbahar, kapımıza dayandı yaz mevsimine de çokta bir şey kalmış sayılmaz. Artık çayımızı, sabah kahvaltımızı hatta akşam yemeklerimizi bile bahçelerde ailemizle, dostlarımızla beraber yiyebilir neşeli zaman geçirebiliriz. Bunun için tek yapmamız gereken şey ahşap kamelya olacaktır. Ahşap kamelya fiyatları, çokta yüksek fiyatlarda olmayıp, malzemesine göre yani ham maddesi ağaç çeşidine göre seçebileceğiniz doğal üründür. 

Bu aralar zamanlarda en çok ilgimi çeken hatta neredeyse hayalim olan kütük evler birazda bu konuya yer vermek istiyorum. Böceklenmeye karşı ve küfe karşı emprenye edilerek ve hangi hava koşulu olursa olsun dayanabilen bir yapıdır. Camları Sibirya camdır ve çok zor kırılır. İçerisinde ahşap Amerikan mutfak, bir yatak ve wc yani bir odadan ibarettir. Boyası ve cilaları saten firmalar tarafından yapılmaktadır ve yıllarca garanti verilir. Ahşap kamelya çeşitleri gibi özel tasarımlarına da rastlamak mümkündür.

 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-1
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-10
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-11
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-12
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-13
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-14
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-15
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-16
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-2
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-3
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-4
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-5
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-6
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-7
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-8
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-9
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-1
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-10
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-11
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-12
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-13
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-14
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-15
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-16
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-2
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-3
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-4
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-5
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-6
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-7
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-8
 • ahsap.kamelya.ekerahsap.com-9
Ahsap.kamelya.ekerahsap.com 1 937 702 90
Ahsap.kamelya.ekerahsap.com 1 84 63 80
Ahsap.kamelya.ekerahsap.com 10 84 63 80
Ahsap.kamelya.ekerahsap.com 11 84 63 80
Ahsap.kamelya.ekerahsap.com 12 84 63 80
Ahsap.kamelya.ekerahsap.com 13 84 63 80
Ahsap.kamelya.ekerahsap.com 14 84 63 80
Ahsap.kamelya.ekerahsap.com 15 84 63 80
Ahsap.kamelya.ekerahsap.com 16 84 62 80
Ahsap.kamelya.ekerahsap.com 2 84 63 80
Ahsap.kamelya.ekerahsap.com 3 84 63 80
Ahsap.kamelya.ekerahsap.com 4 84 63 80
Ahsap.kamelya.ekerahsap.com 5 84 63 80
Ahsap.kamelya.ekerahsap.com 6 84 56 80
Ahsap.kamelya.ekerahsap.com 7 84 59 80
Ahsap.kamelya.ekerahsap.com 8 75 63 80
Ahsap.kamelya.ekerahsap.com 9 84 62 80

 

AĞAC VE AHŞAP ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

 

 -Akağaç; Açık krem renginde, modern ve lüx bir görünümüne sahiptir. Yıllarca dayanıklıdır Bursa ahşap kamelya.

-Meşe: ülkemizde 18 dünyada 200 çeşit bulunur. Ömürleri 500 yıl kadardır. Yapıları düzgün ve esmer renkte olurlar. Kullanımı mobilya endüstrisinde kullanılır. Havada ki nemin etkisine en çok dayanan ağaçtır.

 -Kestane ağacı; Havanın bozucu etkisine karşı dayanıklıdır. Kereste olarak meşeye çok benzer. Sert sıkı yapılıdır. En önemli özelliği su7 altında diğer türlerine karşı çok dayanıklıdır ve iyi boya tutması ile bilenen bir türdür. Rengi bazen gri bazen beyaz ama genelde kirli sarıdır. Köprü ve ayaklarında kullanılması uygun görülür.

 -Zeytin ağacı; bizim ülkemize ait olan bir ağaç türüdür. Genellikle Marmara ve Ege'de yetişir. Yapısı bakımından kolay işlene bilen bir ahşap olduğu için genellikle kaplamalarda kullanılır. Rengi açık sarıdır.

 -Tik ağacı; Bu ağaç türü Afrika kökenlidir. Ağaçların en kıymetlisidir. Nadir bulunan bir türdür. Kullanım alanları lüx yatlarda ve mobilya içinde kullanıla bilir.

-Saten ceviz; Yetişme yeri Amerika’dır. Zor boyanan ama sert yapısı ile çokta tercih edilmese de yoklukta gider dercesine bir ağaç türüdür. Çabuk yarılır ve rengi koyu kahverenginde bir ağaç türüdür.

 -Kızılağaç; Marmara ve Karadeniz bölgelerinde yetişen bir ağaç türüdür. Bursa ahşap Kameyla fiyatları Daha çok nemli ve serin yerleri sever ve genelde kamelyalar, tahta sıralar ve oyun parkları için çok uygundur.

 -Beyaz çam; Beyaz çam genellikle kütük için uygundur bunun sebebi çok hafif olmasıdır. En önemli ticari açısından da ucuz olması talep görmesine neden olur. Büzülmeye ve eğilmelere karşı dayanıklıdır. Diğer türlerine göre tek bir renkte sabitleşmez zamanla portakal rengini alırlar.

 -Kırmızı sedir; Yumuşak bir yapıya sahip türdür. Hava şartlarına karşı dayanıklıdır. Yapısında hava alan gözeneklerle donatılmıştır bu yüzden kapalı ya da yağmur geçirmeyecek yapılarda kullanılmaz. Ama kullanım alanları daha yaygın olduğu için diğer cinslerine göre daha pahalıdır. Böcek vb. gibi haşerelerin vereceği zarara karşı dayanıklıdır.

ahşap kamelya, ahşap kamelya fiyatları, ahşap kamelya modelleri, ahşap kamelya çeşitleri, kamelya, ahşap, ahşap kamelyalar

Ağrı Ahşap Kamelya, Aksaray Ahşap Kamelya, Amasya Ahşap Kamelya, Antalya Ahşap Kamelya, Ardahan Ahşap Kamelya, Artvin Ahşap Kamelya, Aydın Ahşap Kamelya, Balıkesir Ahşap Kamelya, Bartın Ahşap Kamelya, Batman Ahşap Kamelya, Bayburt Ahşap Kamelya, Bilecik Ahşap Kamelya, Bingöl Ahşap Kamelya, Bitlis Ahşap Kamelya, Bolu Ahşap Kamelya, Burdur Ahşap Kamelya, Bursa Ahşap Kamelya, Çanakkale Ahşap Kamelya, Çankırı Ahşap Kamelya, Çorum Ahşap Kamelya, Denizli Ahşap Kamelya, Diyarbakır Ahşap Kamelya, Düzce Ahşap Kamelya, Edirne Ahşap Kamelya, Elazığ Ahşap Kamelya, Erzincan Ahşap Kamelya, Erzurum Ahşap Kamelya, Eskişehir Ahşap Kamelya, Gaziantep Ahşap Kamelya, Giresun Ahşap Kamelya, Gümüşhane Ahşap Kamelya, Hakkari Ahşap Kamelya, Hatay Ahşap Kamelya, Iğdır Ahşap Kamelya, Isparta Ahşap Kamelya, Kahramanmaraş Ahşap Kamelya, Karabük Ahşap Kamelya, Karaman Ahşap Kamelya, Kars Ahşap Kamelya, Kastamonu Ahşap Kamelya, Kayseri Ahşap Kamelya, Kırıkkale Kırklareli Ahşap Kamelya, Kırşehir Ahşap Kamelya, Kilis Ahşap Kamelya, Kocaeli Ahşap Kamelya, Konya Ahşap Kamelya, Kütahya Ahşap Kamelya, Malatya Ahşap Kamelya, Manisa Ahşap Kamelya, Mardin Ahşap Kamelya, Mersin Ahşap Kamelya, Muğla Ahşap Kamelya, Muş Ahşap Kamelya, NKamelyaşehir Ahşap Kamelya, Niğde Ahşap Kamelya, Ordu Ahşap Kamelya, Osmaniye Ahşap Kamelya, Rize Ahşap Kamelya, Sakarya Ahşap Kamelya, Samsun Ahşap Kamelya, Siirt Ahşap Kamelya, Sinop Ahşap Kamelya, Sivas Ahşap Kamelya, Şırnak Ahşap Kamelya, Tekirdağ Ahşap Kamelya, Tokat Ahşap Kamelya, Trabzon Ahşap Kamelya, Tunceli Ahşap Kamelya, Şanlıurfa Ahşap Kamelya, Uşak Ahşap Kamelya, Van Ahşap Kamelya, Yalova Ahşap Kamelya, Yozgat Ahşap Kamelya, Zonguldak

Ahsap Ev

Ahşap evler ve bungalovlar ürün grubumuzda ihtiyaçlarınıza uygun yalıtımlı,yatılımsız ahşap evler,ahşap hobi evleri, hafta sonlarını geçirebileceğiniz ahşap prefabrik evler ile

AHŞAP EV

Ktk Ev

Kütük ev, tomurcuk ağaçlardan elde edilen ve birçok işlem sonucu oluşturulan evlere denir. Yaygın kanaatin aksine yangına karşı dayanıklıdır.

KÜTÜK EV

Ahsap Kamelya

Keyifli bir Tat ve Ağırlama için..." Pergola ,Kerestelerin aralıklı halde , geçmeli olarak kullanılmasıdır. - Bazen yanyana , paralel kullanılmaktadır.

AHŞAP PERGOLE

Ahsap Merdiven

Ahşap Merdiven Denince Hemen Aklımıza Dublex veya Triplex Ev Geliyor. Çünkü Ahşap merdiven ev içi olarak kullanılmaktadır.

AHŞAP MERDİVEN

Ahsap Lambiri

Lambiri çatı duvar ve bunun gibi alanların kaplanmasını sağlayan, ahşap kullanılmasıyla oluşan, çeşitli şekillerde yan yana getirilerek oluşturulan

AHŞAP LAMBİRİ

Ahsap Kamelya

Kamelya(Kameriye), üstü kapalı, ahşap ya da demir malzemeler ile üretimi sağlanan, alt tarafında oturma gurupları bulunduran, bulunduğu mekana göre kare, dikdörtgen, altıgen ve sekizgen şekilleri bulunan

AHŞAP KAMELYA

Ahşap Ev, Kütük Ev, Ahşap Ev Modelleri, Ahşap Ev Fiyatları,